Başkanlardan zafer kutlaması

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık ve GTO Meclis Başkanı Ali Yener, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yılını kutladı.

17 Mart 2016 Perşembe 13:59
Başkanlardan zafer kutlaması
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık ve GTO Meclis Başkanı Ali Yener, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yılını kutladı. 
GTO Başkanı Eyüp Bartık, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Çanakkale Deniz Zaferinin inancın ve azmin sonucu olduğunu belirtti. Cesaret ve kahramanlığın nadide örneklerinden biri olarak gösterdiği Çanakkale Zaferinin gelecek nesillere iyi aktarılması gerektiğini ifade eden Bartık, Çanakkale’de verilen mücadelenin birlik ve beraberliğin en önemli göstergelerinden biri olduğuna dikkati çekti.
Zorlukların üstesinden gelen ve Türkiye Cumhuriyetinin bugünlere gelmesine vesile olanları unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını ifade eden Bartık, “Şanlı tarihimizden çıkarılacak çok önemli dersler vardır. Çanakkale Zaferi de bunların başında gelmektedir. Yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin zirve yaptığı Çanakkale’de, dünyaya da önemli mesaj verilmiştir” dedi. Zorlu günlerin ardından 'küllerinden yeniden doğan milletin' birlik ve beraberlikle bugünlere geldiğini vurgulayan Bartık, “Birlik ve beraberlik ruhuyla aşılamayacak engel, geçilemeyecek dağ yoktur. Birlik gücüne hiçbir güç dayanamaz, dayanamamış da. Geçmişten dersler çıkarmalıyız, geleceğe de bu derslerden çıkardığımız sonuçlarla bakmalıyız” ifadelerini kullandı.
Bartık, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit ve gazileri minnet ve şükranla andığını kaydetti. GTO Meclis Başkanı Ali Yener de, Çanakkale Savaşının tarihin akışını değiştirdiğini belirterek, bu önemli zaferin gelecek nesillere iyi anlatılması gerektiğini söyledi. Bu zaferin Türk tarihi içinde ayrı bir yeri olduğuna vurgu yapan Yener, “Çanakkale Zaferi, 1. Dünya Savaşında kahraman yiğitlerimizin cihanı hayrette bırakan kahramanlık destanıdır. Atalarımız, Çanakkale’nin geçilmez olduğunu dünyaya göstermiştir. Çanakkale zaferi, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır” ifadelerini kullandı.
Yener, Türkiye’nin bugüne gelmesi için mücadele eden Atatürk, gazi ve şehitleri rahmetle andığını sözlerine ekledi.

    Yorumlar

Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.
banner14
banner16
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
  • Gaziantep Haber | Gaziantep Haberleri | bizdevarizgazetesi.org - 21 Şubat 2016 Manşeti
Karikatür
  • Saat kaç
Arşiv