Mavikent'ten güzel haberler var

Tahmazoğlu dar gelirli ailelere yönelik yaptırdığı Mavikent Konutlarının 4’üncü etap çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı.

20 Nisan 2016 Çarşamba 16:02
Bu haber 21 kez okundu
Mavikent'ten güzel haberler var
 Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu dar gelirli ailelere yönelik yaptırdığı Mavikent Konutlarının 4’üncü etap çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı. 
Şahinbey Belediyesi tarafından dar gelirli ailelerin ev sahibi olması için yaptırılan ve daha önceki etaplarda 2 bin 340 ailenin yararlandığı Mavikent Konutlarının 4’üncü etabın da adım adım sona doğru geliniyor. Geçen yıl Ağustos ayında yapılan çekilişle belirlenen bin ailenin oturacağı Mavikent 4’üncü etapta çalışmalar bütün hızıyla sürüyor. 30 binden fazla kişinin başvurduğu ve yapılan kur'ayla bin kişinin belirlendiği konutlar daha sonra sıkı bir elemenin ardından hak sahipleri belirlenmişti. Yoğun bir çalışma temposuyla hazırlanan konutların bu yıl içerisinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor.
“BU YIL SONUNA KADAR TAMAMLANACAK”
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Mavikent 4’üncü etap konutlarının inşaat çalışmasını yerinde inceledikten sonra örnek daireyi gezdi. Tahmazoğlu, Mavikent 4’üncü etap konutlarının diğer etaplardan biraz daha geniş olduğuna dikkati çekerek, “Mavikent 4’üncü etabımız hızla ilerliyor. Kaba inşaları tamamlanan inşaatımızın iç kısımlarındaki duvar sıvası gibi iç imalatlarda hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah Mavikent 4’üncü etaptaki konutlarımızı bu yıl sonuna kadar tamamlayıp hak sahiplerine teslim etmek istiyoruz. Bu etaptaki binalarımızın arası açık ve ferah, dairelerimiz diğer etaptaki dairelerimizden 10 m² daha geniş. Orada gördüğümüz ufak tefek eksiklikleri burada tamamlayarak daha güzel bir mekan oluşturmaya çalıştık. Hem daireler daha büyük daha ferah, hem de çevre düzenlemesi bakımından binalarımızın arası daha açık. İki blokumuzun arasında çok geniş bir park bulunmakta ve bunun içerisinde oyun alanlarını, spor alanlarını planladık. Gerek buranın yüksekliği ve havasıyla, gerekse ulaşım rahatlığıyla, gerekse sosyal donatılarıyla birlikte tam bir yaşam alanı oluşturuyoruz" dedi.

    Yorumlar

banner14
banner16
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
  • Gaziantep Haber | Gaziantep Haberleri | bizdevarizgazetesi.org - 21 Şubat 2016 Manşeti
Karikatür
  • Saat kaç
Arşiv