Şehitlikte göz yaşları sel oldu

Şehitlikte yapılan törende şehit mezarlarının üzeri ise Türk bayrakları örtüldü.

18 Mart 2016 Cuma 15:08
Şehitlikte göz yaşları sel oldu
 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101’inci yıl dönümü Gaziantep’te düzenlenen törenle kutlandı. Şehitlikte yapılan törende şehit mezarlarının üzeri ise Türk bayrakları örtüldü.
Zaferin 101. yıl kutlamaları için Gaziantep Asri Mezarlık'ta bulunan Şehitlikte resmi tören düzenlendi. Törene Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, 5’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Soysal, milletvekilleri, belediye başkanları, emniyet ve askeri erkan, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri ile şehit yakınları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Konuşmaların ardından Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, şehitlik defterine duygu ve düşüncülerini yazdı. Vali Yerlikaya’nın yazısını askeri personel okudu. Vali Yerlikaya, şehitlere minnet duygularını dile getirdi.

Daha sonra İl Müftüsü Ahmet Çelik şehitler için dua okudu. Protokol üyeleri ve Vali Yerlikaya, duanın ardından şehitliği gezerek şehit yakınlarıyla sohbet etti. Şehit aileleriyle yakından ilgilenen Yerlikaya, şehitlerin mezarına karanfil bırakırken şehitlerin anne ve babalarının ellerini öperek şükran duygularını iletti. Gaziantep Asri Mezarlık'ta bulunan şehitlikteki programın ardından Yeşilkent Mezarlığı'nda bulunan şehitliğe geçildi. 

Şehitlikte asker ve polislerin kabirleri ziyaret edilerek dualar edildi.ŞEHİTLERİN ÜZERİ TÜRK BAYRAĞIYLA ÖRTÜLDÜ 
Kurtuluş Savaşı'nda bölge insanın gösterdiği kahramanlıklar nedeniyle TBMM tarafından Gazi unvanının verildiği Antep'teki törenlere askeri personelin yanı sıra şehit yakınları da büyük ilgi gösterdi. Acıları tazelenen şehit yakınları ve çocukları şehit mezarlarında, gözyaşları arasında dua etti. Öte yandan şehitlikte bulunan tüm şehit mezarlarının üzerine dev Türk bayrakları örtüldü. 

    Yorumlar

Günlük Dözviz Kurları Araçları Dailyforex.com tarafından sağlanmaktadır.
banner14
banner16
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
  • Gaziantep Haber | Gaziantep Haberleri | bizdevarizgazetesi.org - 21 Şubat 2016 Manşeti
Karikatür
  • Saat kaç
Arşiv